Кина S3165 Handshower фабрика и производители | Sinyu

S3165 Handshower

Краток опис:

Product Code: S3165 Shape of Faceplate: Round Flow Rate(L/min@0.3Mpa): 12.5 Dimension of Faceplate(mm): Φ100 Type of Water Way: Direct Water Way No. of Functions: 5-Function Thread Size: G1/2B Main Material: ABS+Weather-Proof TPE Type of Spray: Spray, Massage, Rain, Mix Body Finish: Molding, Plating, Painting, PVD Faceplate Finish: Molding Standards Applicable: EN1112,GB/T23447-2009,ASME A112.18.1,ASSE1014 Showerhead Recommended: G0111/G0121/G2411 ...


 • MOQ: 500pcs
 • Порт: Xiamen
 • OEM / ODM: Прифатливи
 • Ласерски марка: Прифатливи
 • Место на потекло: Zhangzhou, Кина
 • Пакување: Масовно пакување, боја кутија, белата кутија, блистер
 • Време на испорака: За 3-7 дена од експрес, 30-45 дена од страна на морето
 • детали за производот

  Тагови производ

  Код на производот: S3165
  Обликот на Faceplate: круг
  Проток (L/min@0.3Mpa): 12,5
  Димензија на Faceplate (мм): Φ100
  Вид на вода начин: Директни Вода начин
  Број на функции: 5-Функција
  Тема Големина: G1 / 2B
  Главната Материјал: ABS + водоотпорна TPE
  Вид на прскање: Спреј, масажа, дождот, се меша
  Тело Заврши: Калапи, позлата, сликарството, PVD
  Faceplate Заврши: калапи
  Стандарди кои се применуваат: EN1112, GB / T23447-2009, ИАНМСП A112.18.1, ASSE1014
  Туш Препорачано: G0111 / G0121 / G2411
  Слични Handshower: S3115 / S3125 / S3135 / S3145 / S3156

 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас
  WhatsApp Онлајн Chat!